Wycieczki po jurze Krakowsko Częstochowskiej

 

wycieczki po jurze Krakowsko Częstochowskiej

Wycieczki po jurze Krakowsko Częstochowskiej

Jura Krakowsko – Częstochowska makroregion geograficzny położony w południowej Polsce pomiędzy Krakowem a Częstochową. Tworzy pas długości około 80 kilometrów. Stanowi wschodnią część Wyżyny Śląsko-Krakowskiej. Jest to malownicza kraina pełna atrakcji, stworzonych zarówno przez człowieka jak i naturę.

Piękne skałki, wzgórza, jaskinie, lasy, sztuczne i naturalne jeziora, zamki, dwory, klasztory i kościoły, to miejsca warte odwiedzenia, w wielu z tych miejsc można wypocząć w preferowany przez siebie sposób.

Dla osób preferujących aktywne formy spędzania czasu polecamy piesze i rowerowe wycieczki po naszej okolicy.

 

Specjalnie dla gości naszego folwarku organizujemy wycieczki po jurze Krakowsko Częstochowskiej.

Wycieczki jednodniowe zaczynają się od zbiórki na placu folwarku.

Dzień wcześniej ustalamy program wycieczki, przedstawiamy najciekawsze miejsca na Jurze, ustalamy z naszymi Gośćmi co warto zobaczyć od razu, a co można przełożyć na kolejne odwiedziny.

Powrót planujemy na godziny popołudniowe lub wieczorne.

Prosimy pamiętać, aby zaopatrzyć się w wygodne buty i odzież, która będzie odpowiednia na każdą pogodę.

Trasy wycieczek po Jurze Krakowsko Częstochowskiej dobieramy do kondycji naszych gości, część z nich jest dość wymagająca, spore wzniesienia i skały bywają trudne do pokonania.

Do miejsc odwiedzin dowozimy naszych Gości naszym 8 osobowym busem.

wycieczki organizowane Olsztyn

Olsztyn Zamek

 

Najczęściej jako pierwszy punkt do odwiedzenia nasi goście wybierają wizytę w Olsztynie, znajdują się tam malowniczo położone ruiny zamku, piękne formacje skalne, jaskinie które można penetrować, część z nich można odwiedzić tylko z przewodnikiem.

Po drodze można zobaczyć sztuczne jezioro Porajskie, znajduje się tam plaża oraz wiele ośrodków, w których można wynająć kajaki, łódki, rowery wodne. Można tu także oczywiście łowić ryby.

 

wycieczki organizowane Częstochowa

Częstochowa

 

Jeśli goście jeszcze nie mieli okazji, to bardzo zachęcamy do zwiedzenia atrakcji naszego najbliższego miasta Częstochowy. Klasztor Jasnogórski piękne kościoły, muzea, parki to jedynie część atrakcji jakie oferuje to miasto.

 

 

 

 

 

Na Jurze Krakowsko Częstochowskiej jest mnóstwo interesujących miejsc, nie sposób zobaczyć wszystkie w ciągu jednego dnia, jest to dodatkowy impuls ku temu by ponownie nas odwiedzić.

 

Zapraszamy serdecznie.

Więcej na temat wycieczek organizowanych przez Folwark Anna znajdziesz tutaj